SÜRÜŞ DENEYİMİ

                         

Yeni Ford Fiesta’nın kusursuz sürüş deneyimiyle şehir seni takip etsin. Yeni Ford Fiesta; Led Farlar, Gelişmiş Otomatik Park Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı gibi özellikler ve teknolojilere sahiptir. Bu teknolojiler olmadan nasıl yola çıktığınızı sorgulatacak kadar konforlu ve gelişmiş sistemleri keşfetmeye hazır olun.

                       

Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı

İleri görüş kameraları, istem dışı şeridinizden kaymanız halinde durumu algılayıp direksiyon titreşimleriyle sizi uyarır ve hatta şeritte kalmanıza yardımcı olmak için hafif direksiyon desteği verir.

Şerit Takip Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Gelişmiş Otomatik Park Sistemi

Yoğun bir caddeye ya da dar bir alana park etmek zor olabilir. Ancak Gelişmiş Otomatik Park Sistemi sayesinde Ford Fiesta park etmeyi inanamayacağınız kadar kolaylaştırır. Sistem etkinleştirildikten sonra uygun bir park alanı bulup direksiyonu otomatik olarak yönlendirebilir. Park yerinden çıkmak için manevra yapmanıza da yardımcı olur. Tek yapmanız gereken gazı, freni ve vites geçişlerini kontrol etmektir.

Trafik Levhası Tanıma Özellikli Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı

İstediğiniz maksimum hızı ayarlamanızı sağlayan sistem, bulunduğunuz bölgedeki azami hızı algılamak için trafik levhalarını ve yol işaretlerini tarıyor. Azami hız limitlerini aşmanız durumunda sistem, Dijital Yol Bilgisayarı aracılığıyla sizi uyarıyor.

Trafik Levhası Tanıma Özellikli Ayarlanabilir Hız Sınırlayıcı

Seçilebilir Sürüş Modları

Seçilebilir Sürüş Modları

Seçilebilir Sürüş Modları; gaz pedalı tepkisi, direksiyon ve vites değiştirme gibi araç ayarlarında sürüş koşullarına göre değişiklik yapar. Fiesta’nızda Normal, Eco ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş modu bulunur. Önemli bilgilerin görüldüğü Dijital Yol Bilgisayarı, seçilen moda göre renk temasını değiştirir.

Akıllı Led Farlar

Yeni Fiesta’nın entegre sis lambaları ve gündüz yanan farlar içeren Matrix LED farları, olağanüstü görüş sağlıyor ve göz alıcı bir tasarım sunuyor. Adaptif ön far sistemi kısa ve uzun farları otoyollar, şehir veya köy yollarında sürüş, park manevraları ve viraj alma gibi farklı koşullara göre optimize ediyor.

Akıllı Led Farlar

Geri Görüş Kamerası

Geri Görüş Kamerası

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar… Geri görüş kamerası, aracınızın arkasında neler olduğunu merkez konsoldaki ekranda gösteriyor. Sistem, göremeyeceğiniz nesnelerin yanı sıra ekranda sanal çizgiler göstererek dar alanlara park etmenize de yardımcı oluyor. Geri vitesi seçtiğinizde kamera otomatik olarak devreye giriyor.

Park Mesafe Sensörleri

Park mesafe sensörleri, aracınızla yakın engeller arasındaki mesafeyi belirlemenize yardımcı oluyor. Bir nesneyi algılayan sensörler, yaklaştıkça tizleşen bir sesle sizi uyarıyor.

Park Mesafe Sensörleri

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında size daha fazla hakimiyet sunar. Sistem, 2.5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler. Ayrıca kaygan zeminlerde duruş ve kalkışlar için de yararlı bir özelliktir.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.