Akıllı teknolojilerle güç ve verimliliğin keyfini çıkarın

Fiesta’da heyecan verici performans ile verimlilik arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. Yüksek performanslı ve verimli motor seçenekleri gelişmiş sürüş dinamikleri ve hassas yol tutuşu ile eşsiz bir sürüş deneyimine hazır olun.

Benzinli Motor Seçenekleri

Fiesta otomobil kullanım alışkanlıklarınız ve hayat tarzınıza uygun benzinli motor seçenekleri sunuyor.

Beş yıl üstüste Yılın Uluslararası Motoru ödülünü alan ve yakıt tasarrufunu bir üst seviyeye çıkaran 1.0 litrelik Ford EcoBoost benzinli motor otomatik şanzıman seçeneği ile 100 PS güç ve 170 Nm Tork üretiyor.

1.1L Benzinli motor seçeneği manuel şanzıman seçeneği ile de 85 PS güç, 110 Nm Tork ve 101 g/km emisyon seviyesi ile ekonomik sürüş deneyimi sağlıyor.

Fiesta Teknik Broşür'ü indirmek için tıklayınız.

Benzinli Motor Seçenekleri
Otomatik Başlat Durdur

Otomatik Başlat Durdur

Fiesta'nız bu teknoloji ile trafik ışıklarında veya yoğun trafikte durduğunda, otomobilinizin motoru otomatik olarak kapatılmasına rağmen klima, radyo ve Ford SYNC 3 gibi temel birimlere enerji sağlanmaya devam ederek yakıt tasarrufu sağlar. Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise debriyaja basarak veya otomatik şanzımanlı modellerde gaz pedalına basarak, otomobiliniz sistem tarafından yeniden çalıştırılır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat Durdur özelliği, özellikle şehir içi trafiğinde otomobilinizin keyfini sürerken verimlilik sağlayan bir sistemdir.

EcoMode

EcoMode

Fiesta'nın dahiyane verimlilik özelliklerinden biri, EcoMode'dur. Bu sistem ile örneğin ivme hızı, rölanti devir hızı ve klimanın pervane hızı düşürülerek yakıttan tasarruf etmeniz için gerekli ayarlar yapılır.

Daha fazla tasarruf sağlayan gelişmiş aerodinamik özellikler

Daha fazla tasarruf sağlayan gelişmiş aerodinamik özellikler

Aracınız düşük hızlarda seyrederken Aktif Ön Izgara Sistemi motorun soğutulması amacıyla havalandırmayı açık tutar. Aracınız hızlandığında sistem havalandırmayı otomatik olarak kapatır; bu sayede daha yüksek aerodinamizm sağlar, yakıt tasarrufuna yardımcı olur. Bu teknoloji, zaman içinde büyük bir fark oluşturabilir.

Standartlara uygun motor

Standartlara uygun motor

Seçtiğiniz her Fiesta motoru Euro 6 emisyon standartlarına uygundur. Bir motorun Euro 6 emisyon standartlarına uygun olması, motorun 1.0 g/km karbonmonoksit, 0.10 g/km hidrokarbon, 0.06 g/km nitrojen oksit ve 0.005 g/km’den daha az hava partikülü ürettiği anlamına gelir*. 

*Direkt enjeksiyonlu motorlar için geçerlidir

Akünüzü daha verimli biçimde şarj edin

Akünüzü daha verimli biçimde şarj edin

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır

*Fiesta ST modeli özelliklerinin standart ve opsiyonel olarak sunulması değişkenlik göstermektedir.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.