PERFORMANS VE VERİMLİLİK

                         

EcoBoost Hibrit teknolojisinin getirdiği kusursuz performans ve dinamik sürüş deneyimiyle şehir seni takip etsin. Yeni Ford Fiesta’nın geliştirilmiş 1.0 litre Ecoboost Hibrit seçeneğiyle, hibrit olmayan diğer motorlara kıyasla etkileyici yakıt ekonomisi ve kayda değer oranda daha düşük CO2 emisyonu sunulurken üstün sürüş keyfi ve performanstan ödün verilmiyor.

                       

EcoBoost Hibrit Teknolojisi

Fiesta EcoBoost Hibrit, motoru desteklemek ve verimliliği artırmak için 48 volt bataryalı bir elektrik motoru içeriyor. Hibrit aktarma sistemi, ilave güç sunarken hızlanmayı %20’ye varan oranda iyileştiriyor. Rejeneratif frenleme ile sürüş sırasında bataryanın şarj edilmesi, harici bir kaynağa bağlanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş Otomatik Şanzıman

EcoBoost Hibrit Powershift şanzıman, yedi vitesli otomatik çift kavramalı bir güç aktarma sistemidir. Daha fazla vites oranı, hafif tasarım ve gelişmiş çift kavraması ile kesintisiz ve sarsıntısız vites değiştirilebiliyor. Böylece özellikle şehirde dur-kalk trafikte daha verimli ve kolay sürüş sunuluyor. Ayrıca, olağanüstü yakıt verimliliği sağlarken keyifli sürüş performansı sergiliyor.

Ödüllü Performans

1.0 litre Ford EcoBoost benzinli motor, Uluslararası Yılın Motoru ödüllerinden şu ana kadar altı kez ödülle döndü. Fiesta’da 125 PS seçeneğiyle sunulan bu motorun ödün vermeyen performansını daha ekonomik yakıt tüketimiyle beraber deneyimleyeceksiniz.

Otomatik Başlat-Durdur

Otomatik Başlat-Durdur özelliği, kırmızı ışıklarda veya kalabalık trafikte durduğunuz zaman otomatik olarak motoru durdurup farlar, klima ve Ford SYNC gibi temel sistemlere güç sağlamaya devam eder. Hareket etmeye hazır olduğunuzda, debriyaja (veya otomatik vitesli modellerde gaza) basarak motoru yeniden çalıştırabilirsiniz.

Manuel Şanzıman

Fiesta’nın 5 vitesli manuel şanzımanı, daha kolay, duyarlı ve sessiz vites geçişleri için optimize edildi. Sürüş dinamiklerini iyileştirmek ve yakıt tüketimini azaltmak için özel mühendislik uygulanan şanzıman, sürüşünüzü daha keyifli hale getirmeye yardımcı olurken benzin istasyonuna daha az gitmenizi sağlar. 

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.