GÜVENLİK VE EMNİYET

                         

Yeni Ford Fiesta’nın etkileyici güvenlik teknolojileriyle şehir seni takip etsin. Ford Fiesta bir kaza durumunda sürücüyü, yolcuları ve aracı korumak için tasarlanan çeşitli gelişmiş teknolojiler içeriyor. Yorgunluk Tespit Sistemi, Elektronik Denge Kontrolü ve Acil Frenleme Sistemi bu teknolojilerden sadece bazıları.

                       

Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Sürücü Dikkat Takip Sistemi, yorgunluk belirtilerine işaret eden sürüş davranışı algıladığında sizi uyarmak için tasarlanmıştır. Önce yol bilgisayarında mola alma zamanı geldiğine dair bir uyarı simgesi gösterilir. Sürücünün yorgunluk belirtileri artarsa mesaj tekrarlanırken sesli bir uyarı eşlik eder.

Acil Durum Fren Desteği

Sistem, acil durumlarda aracınızın frenleme etkinliğini maksimize etmeye yardımcı olur. Elektronik Denge Kontrolü ile otomatik olarak kumanda edilen sistem, frenlere ne kadar basınç uyguladığınızı algılar ve gerektiğinde kendiliğinden bu basıncı artırır.

Elektronik Denge Kontrolü

Kilitlenme önleyici fren ve tutuş kontrol sistemlerindeki sensörler, Fiesta’nızın hakimiyetini kaybettiğini algılar ve dengesini geri kazanmasına yardımcı olmak için her tekere otomatik olarak ayrı fren uygular.

Beş Yıldızlı Güvenlikle Korunuyorsunuz

Avrupa’nın önde gelen bağımsız güvenlik derecelendirme kuruluşu Euro NCAP, yeni araçların güvenliğini en sıkı ölçütleri kullanarak değerlendirir. Fiesta’nın en yüksek derecelendirme olan beş yıldız alması Ford’un güvenlik taahhüdünün göstergesidir.

Lastik Basınç Takibi

Lastiklerinizin basıncında azalma olursa algılayan sistem, sizi Dijital Yol Bilgisayarı aracılığıyla uyarır.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.