Yeni zarafet seviyeniz

Ford Edge, tamamen sürüş deneyiminizi zenginleştirmek üzere tasarlanmış birçok gelişmiş teknolojiye sahip. Dur & Kalk Özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemi , Şerit Hizalama ve Şeritte Kalma Yardımcısını içeren Ford Co-Pilot360, her yolculuktan keyif almanızı sağlıyor.

Kişisel sürüş asistanınız

Ford Co-Pilot360, sürüş deneyiminizi hiç olmadığı kadar konforlu ve keyifli hale getirmek için birlikte çalışan gelişmiş sürücü destek teknolojilerine sahip. Örneğin; Dur- Kalk özelliğine sahip “Adaptif Hız Kontrol Sistemi,” seyir hızınızı önünüzdeki taşıta göre otomatik olarak ayarlıyor. Trafik durduğunda sistem aracı durdurup 3 saniye içinde yol açıldığında yeniden otomatik olarak harekete geçiriyor. Bu sistem, hız tabelalarını algılayarak hız limitleri hakkında da yol bilgisayarında bilgilendirme yapıyor. Şerit Hizalama teknolojisi, şeridinizin ortasında kalmanıza yardımcı olmak için yol işaretlerini izleyerek direksiyon yardımı sunuyor.

Kişisel sürüş asistanınız
Zahmetsiz sürüşün keyfini çıkarın

Zahmetsiz sürüşün keyfini çıkarın

Adaptif Direksiyon, her zaman ve tüm koşullarda direksiyonun daha duyarlı olmasını sağlar. Düşük hızlarda, örneğin otoparkta manevra yaparken; direksiyonun daha az döndürülmesi yeterli olur. Daha yüksek hızlarda ise direksiyon daha çevik ve hassas olur. Bu özelliklere bir de Spor Modunu eklediğinizde, virajlı ve dolambaçlı yollarda daha keyifli bir sürüş deneyimi yaşarsınız.

Acil Durum Manevra Destek Sistemi

Acil Durum Manevra Destek Sistemi

Bu sistem, potansiyel bir çarpışma tespit ederse, engelden kaçınmanıza yardımcı olmak için direksiyonun daha duyarlı tepki vermesini sağlıyor.

Hızınızı kontrol altına alın

Hızınızı kontrol altına alın

Dur-Kalk özellikli Adaptif Hız Kontrol Sistemi, sistemin korumasını istediğiniz hızı seçmenize olanak sağlıyor. Dahili RADAR sensörü önünüzde bir taşıt olduğunu algılarsa önceden ayarlanan mesafeyi korumak üzere otomobilinizi yavaşlatıyor, hatta yoğun trafikte tamamen durdurabiliyor. Trafik açıldığında ise sistem seçmiş olduğunuz hıza geri dönüyor.

Her koşulda güven verir

Geliştirilmiş Akıllı 4x4 Çekiş Sistemi; ıslak, kuru, buzlu yol koşullarında veya değişken arazilerde yol tutuşunun, viraj dengesinin ve tepki hassasiyetinin ne kadar gerektiğini belirleyebiliyor. Bu teknoloji, dört tekerlekten çekiş gerekmediğinde yalnızca ön tekerleklerden çekişi kullanır ve ihtiyaca göre tekrar dört tekerlekten çekişe geri döner. Böylece olağanüstü bir yol tutuşu ve çok daha yüksek verimlilik sağlanır.

Her koşulda güven verir
Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak

Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak

Ford’un farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan hassas Dinamik LED Ön Far Sistemi Yeni Edge’de. Geniş aydınlatma alanı sunan viraj aydınlatması, aydınlatma alanını viraja veya kavşağa gelmeden ayarlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor. Sürüş yönünde olmayan tehlikelerin farkında olmanızı sağlıyor ve daha güvenli bir sürüş sunuyor. LED farların gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor, gece yolculuklarında yolun daha iyi aydınlatılması sağlanıyor.

Şeridiniz takip altında

Şeridiniz takip altında

Şerit Takip Sistemi, önünüzdeki yolu sürekli olarak izleyen bir kamerayla, yanlışlıkla şeritten çıktığınız zaman sizi algılıyor. Şeritte Kalma Yardımcısı, otomobilinizi şeridinize güvenle yönlendirmenize yardımcı oluyor. Aracınız şeritten çıkar yada şerit çizgilerine kayarsa, Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyonu titretiyor ve görsel bir uyarı veriyor. Bu teknoloji saatte 64 kilometreden düşük hızlarda otomatik olarak devreden çıkıyor. İsterseniz manuel olarak bu sistemi devre dışı da bırakabilirsiniz.

Ford SYNC 3 ve Acil Durum Yardımı

Ford SYNC 3 sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım’ı aramaktadır. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım Hattı ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri yardım hattına iletecektir.* 

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Ford SYNC 3 ve Acil Durum Yardımı

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.