İleri Teknolojiler ile Güvenli Sürüş Deneyimi

Yeni EcoSport'un sunduğu teknolojiler ile araç kullanmak çok daha keyifli ve güvenli.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi ve Ford SYNC; sürüşü güvenli ve keyifli bir deneyime dönüştürür. Yolculuklarınızı olabildiğince stressiz ve eğlenceli hale getiren teknolojileri Yeni EcoSport ile keşfedin.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücüuygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlar.

Ford Acil Durum Yardımı

Ford SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı' dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak 112 Acil Durum Yardım' ı aramaktadır. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da 112 Acil Yardım Hattı ile görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem,GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri yardım hattına iletecektir.*

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir

Geri Görüş Kamerası

Geri görüş kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsolda bulunan ekranda gösterir. Sistem, geri vitese geçtiğiniz anda otomatik olarak devreye girer ve en dar alanlara bile park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Geri Görüş Kamerası
Stil ve görünürlük: Gündüz Yanan LED Ön Farlar

Stil ve görünürlük: Gündüz Yanan LED Ön Farlar

Enerji verimliliği yüksek bu gelişmiş lambalar gündüz fark edilmenize, gece ise net bir biçimde görünmenize yardımcı olur.

Park stresini ortadan kaldıran sensörler

Park stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, otomobilinizin önündeki ya da arkasındaki engellerle arasındaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında ona yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verir.

Daha Keyifli Yolculuklar

Daha Keyifli Yolculuklar

Hız Sınırlandırma özellikle Hız Kontrol Sistemi sayesinde hızınızı trafik kurallarına göre sınırlandırmınızı ve olası bir kural ihlalinin engellenmesini sağlar. Böylece tüm dikkatinizi yola vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda sürekli gaz pedalına basma ihtiyacını ortadan kaldırır ve yolculuklarınıza daha fazla konfor katar.

Kusursuz sürüş keyfi

Kusursuz sürüş keyfi

Elektrik Servo(EPAS) direksiyonun hassas manevra kabiliyeti çok dar alanlara bile park etmenizi kolaylaştırır. Daha fazla kontrol alanı sağlayan yapısıyla mükemmel yol hakimiyeti sunar.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.