Kendinizi daha güvenli ve emniyette hissedin

Yeni EcoSport'ta sunulan güvenlik sistemlerinin bazıları sizi, aracınızı ve diğer yol kullanıcılarını korumak üzere tasarlanmışken bazıları kazaları önlemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtım sistemi bir arada çalışarak, daha etkin fren yapılmasını sağlar.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, sürücü diz hava yastığı ve yan hava yastıkları göğüs kafesini korur ve bu hava yastıkları kazazedeyi darbe alanından uzak tutacak şekilde tasarlanmıştır. Perde hava yastıkları maksimum koruma sağlar. Emniyet kemeri uyarı sistemlerinin yanı sıra ön ve arka emniyet kemerlerindeki gerdiriciler ve yük sınırlayıcıları ile Yeni EcoSport güvenliğinize öncelik verir.

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Lastik hava basıncının azaldığını bildiren sistem

Lastiklerinizi doğru basınçta tutmak, güvenliğiniz ve yakıt ekonomisi açısından her zaman çok önemlidir. Bu yüzden basınç sensörleri tüm lastiklerin durumunu izleyerek seyir halindeyken lastiklerinizden birinin basınç kaybetmeye başlaması durumunda, Lastik Basıncı İzleme Sistemi (Lastik Basınç Sensörü) gösterge panelindeki simgeyi yakarak sizi uyarır.

Her koşul altında hakimiyet

Elektronik Denge Programı, aracınızın ilerleyişini sürekli izler. Araç hakimiyetinin kaybolduğunu algılar ve her lastiğe otomatik fren uygulayarak dengeli hale getirir. ABS frenlerin ve Çekiş Kontrol Sisteminin gelişmiş sensörlerini kullanarak aracın davranışını izler.

Her koşul altında hakimiyet
Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Yeni Ford Ecosport, her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Üstelik arkadaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla yerleştirebilme imkanı sunar.

Emniyet kemeri

Emniyet kemeriSistem, yolculuk sırasında emniyet kemerinin takılı olup olmadığını kontrol eder ve takılı olmaması durumunda sesli uyarıyla hatırlatır.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.