Sürüş Deneyimi

Prestijli dış tasarımı ve dayanıklı SUV yetkinliklerini bir arada sunmak için tasarlanan Ford Kuga; Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Akıllı 4x4 Çekiş Sistemi ve Seçilebilir Sürüş Modları ve bir dizi sürüş destek ve güvenlik teknolojileriyle donatılarak sürüş deneyiminizin konforlu ve güvenli olmasını sağlıyor

Şeridinizde kalmanıza yardımcı

Şeridinizde kalmanıza yardımcı

Şerit Takip Sistemi, sinyal vermeden şeridinizden dışarı hareket ettiğinizi algılamak için ön kameradan yararlanır. Şerit Takip Yardımcısı şeridinize dönmenize yardım etmek için direksiyona hafif tork desteği verir. Lastiğiniz yolun veya şeridin kenarına temas ederse, Şerit Takip Uyarısı direksiyon geri bildirimleriyle aracın şeridinde kalmasına yardımcı olur.

Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür

İşaretler yolun kenarında veya üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Trafik Levhası Tanıma Sistemi onları algılayabiliyor. Azami hız ve sollama yasağı işaretleri gösterge panelinde simgelerle görüntüleniyor ve sınırlamalarda değişiklik olduğunda sistem sizi uyarıyor.

Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür
Önemli bilgiler hep karşınızda

Önemli bilgiler hep karşınızda

Gösterge panelindeki bilgiler sürüş sırasında dikkatinizin dağılmaması için direksiyonun ön kısmında yer alan göz hizası gösterge paneline yansıtılıyor. Ayrıca bu panelde gösterilen bilgiler tercihlerinize göre tamamen kişiselleştirilebiliyor.

Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak

Ford’un farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan hassas Dinamik LED Ön Far Sistemi; geniş aydınlatma alanı sunan viraj aydınlatması, aydınlatma alanını viraja veya kavşağa gelmeden ayarlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor. LED farların gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor, gece yolculuklarında yolun daha iyi aydınlatılması sağlanıyor.

Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak
Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler

Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızla çevredeki engeller arasındaki mesafeyi tahmin etmenize yardımcı oluyor. Sensörler bir nesne algıladığı zaman araç yaklaştıkça yükselen veya sıklaşan sesli uyarı veriyor.

Yardımcı gözleriniz

Kör Nokta Uyarı Sistemi, kör noktanızda kalan araçları algılamak için tasarlanmıştır. Sistem bir araç algıladığında sizi her iki yan aynaya entegre edilmiş ışıklarla uyarıyor. Kör Nokta Bilgi Sistemi ile birlikte çalışan Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, bir park alanından geri manevra ile çıkarken görüşünüzün sınırlı olduğu durumlarda farkındalığınızı artırıyor. Yanlardan yaklaşan araçları algılayan sistem, sizi varlıkları konusunda uyarmak için sesli uyarı veriyor.

Yardımcı gözleriniz
Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önlüyor. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlıyor.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.