Sürüş Deneyimi

Prestijli dış tasarımı ve dayanıklı SUV yetkinliklerini bir arada sunmak için tasarlanan Ford Kuga; Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Akıllı 4x4 Çekiş Sistemi ve Seçilebilir Sürüş Modları ve bir dizi sürüş destek ve güvenlik teknolojileriyle donatılarak sürüş deneyiminizin konforlu ve güvenli olmasını sağlıyor

Şeridinizde kalmanıza yardımcı

Şeridinizde kalmanıza yardımcı

Şerit Takip Sistemi, sinyal vermeden şeridinizden dışarı hareket ettiğinizi algılamak için ön kameradan yararlanır. Şerit Takip Yardımcısı şeridinize dönmenize yardım etmek için direksiyona hafif tork desteği verir. Lastiğiniz yolun veya şeridin kenarına temas ederse, Şerit Takip Uyarısı direksiyon geri bildirimleriyle aracın şeridinde kalmasına yardımcı olur.

Park etmeyi Kuga’ya bırak

Yoğun bir caddeye veya dar bir alana park etmek zor olabilir. Gelişmiş aktif park asistanı ile Kuga bunu daha kolay hale getiriyor. Otomatik şanzımanlı modellerde bulunan sistem, uygun bir park yeri belirleyerek tüm park etme ve çıkış manevralarını sizin için otomatik olarak gerçekleştirebilir. Aktif park yardımı düğmesine basılı tutularak etkinleştirilen sistem sayesinde direksiyonu çevirmenize gerek yok - Kuga sizin için her şeyi halleder.

Park etmeyi Kuga’ya bırak
Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler

Park etmenin stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınızla çevredeki engeller arasındaki mesafeyi tahmin etmenize yardımcı oluyor. Sensörler bir nesne algıladığı zaman araç yaklaştıkça yükselen veya sıklaşan sesli uyarı veriyor.

İki yandan gelenleri görün

Ford Kuga'nın önündeki küçük panoramik kamera sayesinde SYNC 3 ekranınıza aktarılan bölünmüş ekran görünümüyle her iki taraftan gelen araçları, bisikletlileri veya yayaları görebilirsiniz. Bu geniş açılı ön kamera, dar bir park alanından çıkarken veya görüşünüzün engellendiği kalabalık bir yolda ilerlerken paha biçilemez bir destek sunuyor.

İki yandan gelenleri görün
Geri manevra daha kolay

Geri manevra daha kolay

Engeller, bisikletler, alçak duvarlar… Geri vitesi seçtiğinizde otomatik olarak devreye giren geri görüş kamerası, arkanızda neler olduğunu SYNC ekranınızda gösterir. Sistem, gözünüzden kaçabilecek küçük objeleri size gösterir ve bunun yanında sanal çizgiler çizerek en küçük park alanlarına bile rahatça girebilmenizi sağlar. Ayrıca, bölünmüş ekran görünümünü seçerek aracınızın iki yanından gelenleri görebilir, dar alanlardan geri manevrayla rahatça çıkabilirsiniz.

Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür

İşaretler yolun kenarında veya üzerinde, kalıcı veya geçici olsun, Hız Levhası Tanıma Sistemi hız sınırlarını algılayabiliyor. Azami hız ve sollama yasağı işaretleri gösterge panelinde simgelerle görüntüleniyor ve sınırlamalarda değişiklik olduğunda sistem sizi uyarıyor.

Gözden kaçabilecek yol işaretlerini görür

Yardımcı gözleriniz

Kör nokta uyarı sistemi (BLIS), kör noktanızda kalan araçları algılayarak şerit değiştirmeyi daha güvenli hale getirir. Sistem bir araç algıladığında her iki yan aynaya entegre edilmiş ışıklarla sizi uyaracaktır. Bu uyarıyı kaçırırsanız, Kör Nokta Asistanı direksiyon simidine hafif direnç uygulayarak manevradan vazgeçmeye teşvik eder. Kör Nokta Uyarı Sistemi ile birlikte çalışan Çapraz Trafik Uyarısı, bir park alanından geri manevra ile çıkarken görüşünüzün sınırlı olduğu durumlarda farkındalığınızı artırır. Yanlardan yaklaşan araçları algılayan sistem, sizi varlıkları konusunda uyarmak için sesli uyarı veriyor.

Yardımcı gözleriniz
Kavşaklarda güvenli geçiş

Kavşaklarda güvenli geçiş

Kavşak asistanı, kavşaklardan güvenle geçmenize destek olmak için Kuga’nın ön kameralarından ve radarından yararlanır. Siz hareket etmeye hazırlanırken sistem karşıdan gelen araçların riskini değerlendiriyor ve bir çarpışma olasılığını algılarsa otomatik olarak fren yapmanızı sağlar.

Önemli bilgiler hep karşınızda

Gösterge panelindeki bilgiler sürüş sırasında dikkatinizin dağılmaması için direksiyonun ön kısmında yer alan göz hizası gösterge paneline yansıtılıyor. Ayrıca bu panelde gösterilen bilgiler tercihlerinize göre tamamen kişiselleştirilebiliyor.

Önemli bilgiler hep karşınızda
Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak

Virajlarda aydınlatılmayan nokta kalmayacak

Ford’un farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan hassas Dinamik LED Ön Far Sistemi; geniş aydınlatma alanı sunan viraj aydınlatması, aydınlatma alanını viraja veya kavşağa gelmeden ayarlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor. LED farların gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor, gece yolculuklarında yolun daha iyi aydınlatılması sağlanıyor.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önlüyor. Sistem, 2-3 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla zaman ve kontrol sağlıyor.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.