Performans ve Verimlilik

Ford Kuga, yepyeni hibrit versiyonlarının yanı sıra gelişmiş benzinli ve dizel seçenekleriyle SUV sürüş keyfinin daha yenilikçi, daha çevre dostu ve daha ekonomik alternatiflerini sunuyor.

Tüm Dünya keşif alanınız

Tüm Dünya keşif alanınız

Kuga, ister şehir içi yada şehirler arası yollarda ya da kaygan zemin, zorlu arazi koşullarında gittiğiniz her yerde maksimum kontrolü sunmak için yaratıldı.Kuga’da araç performansını yol koşullarına tam uyacak şekilde ayarlamanızı sağlayan beş sürüş modundan birini seçebilirsiniz. Sistem seçilen sürüş moduna göre hızlanma, direksiyon ve süspansiyon hassasiyetini değiştirirken yol tutuş ve denge sistemleriyle de çalışarak her ortamda maksimum kontrol sağlıyor.
Kuga’da Normal, Spor, Islak/Kaygan Zemin, Kalın Kar / Kum  veya maksimum verimlilik için Eko modlarından birini seçebiliyorsunuz. Önemli bilgilerin gösterildiği Kuga’nın 12.3” dijital gösterge panelinin görünümü de seçtiğiniz sürüş moduna göre benzersiz renk temalarıyla değişiyor.

Daha akıllı dizel seçenek

EcoBlue serisinde çok sayıda seçenek bulunuyor. Ford Kuga'nın 1.5L ve 2.0L EcoBlue dizel motorları, en ileri teknolojiyle güç, tork ve yakıt ekonomisini iyileştirirken emisyonları da azaltıyor. Ford Kuga’nın 1.5L için 120 PS ve 2.0L için 190 PS değerli dizel motorları 2,1 tona kadar yük çekebilmeyi mümkün kılan etkileyici güç üretebiliyor. Ayrıca tercihinize bağlı olarak, manuel veya gelişmiş otomatik şanzıman ile akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi seçenekleri sunuluyor.

Daha akıllı dizel seçenek
Ford Kuga benzinli

Ford Kuga benzinli

Ford Kuga’nın 1.5L EcoBoost benzinli motoru, olağanüstü güç ve üstün verimlilik sağlamak için silindir deaktivasyon teknolojisi ile direkt yakıt enjeksiyonu ve turboşarj özelliklerini bir arada kullanıyor. Kuga EcoBoost benzinli motor ise 120 PS veya 150 PS seçenekleriyle sunuluyor. Böylece geleneksel bir 1.5L motordan beklediğiniz performanstan ödün vermeden daha iyi yakıt ekonomisi ve daha düşük CO2 emisyonu elde edebiliyorsunuz.

Seri, manuel vites geçişleri

Kuga’nın 6 ileri vitesli manuel şanzımanı, yüksek tork kapasitesine sahip olmanın yanı sıra yumuşak, seri ve uygun vites geçişi sağlıyor. Gösterge panelindeki vites göstergesi de vites değiştirmeniz gerektiğini göstererek yakıt verimliliğini optimize etmeye yardımcı oluyor.

Seri, manuel vites geçişleri
8 ileri vitesli otomatik şanzıman

8 ileri vitesli otomatik şanzıman

Geliştirilmiş hızlanma ve tam anlamıyla pürüzsüz vites değişimleri gibi özellikleriyle bu şanzıman, sürüş deneyiminizi ve konforunuzu zenginleştirmek ve aracınızın performansını maksimuma çıkarmak için baştan aşağı özenle tasarlandı. 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Döner Vites Konsolu geleneksel vites kolunun yerini alması sayesinde kullanım kolaylığının yanısıra iç tasarımda daha sade, daha rafine bir görünüm yaratıyor.

Otomatik Başlat-Durdur ile daha az yakıt tüketin

Bu teknoloji, trafik ışıklarında durduğunuzda veya aracınız bekleme anında gerekli işlevlere güç sağlarken motoru otomatik olarak durduruyor. Hareket etmeye hazır olduğunuzda debriyaja basıp her zamanki gibi birinci vitese almanız veya otomatik bir araçta gaz pedalına basmanız, sistemi kesintisiz olarak başlatacaktır. Otomatik Başlat-Durdur, özellikle şehir içinde yakıt tüketimini %10'a varan oranda azaltmaya imkan tanıyor.

Otomatik Başlat-Durdur ile daha az yakıt tüketin

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.