Güvenlik ve Emniyet

Olası çarpışma risklerine karşı uyarmaktan yol tutuşu ve dengeyi korumanıza yardımcı olan akıllı sistemlere kadar sizin güvenliğiniz bizim bir numaralı önceliğimizdir. Ford Kuga bu nedenle sizi, ailenizi ve yollardaki diğer kullanıcıları korumaya yardımcı olmak için tasarlanan bir dizi akıllı destek teknolojileriyle sunuluyor.

Beş yıldızlı güvenlik

Ford Kuga, sürücü ve yolcuları koruyabilme yetkinliğinin kanıtı olarak Avrupa'nın önde gelen bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP'ten 5 yıldızlı güvenlik derecelendirmesine sahip. Yeni destekli sürüş testlerinde yüksek performans gösteren Kuga; sürücü etkileşimi ile güçlü güvenlik desteği özellikli araç desteği arasındaki dengeyi uyumlu bir şekilde koruyarak tüm alanlarda gösterdiği yüksek performans sayesinde iyi sonuçlar elde etti ve aynı sınıftaki rakiplerinin önüne geçti.

Beş yıldızlı güvenlik
Acil durumda maksimum fren gücü

Acil durumda maksimum fren gücü

Acil Durum Fren Desteği, acil fren durumunu algılamak ve maksimum durma gücü sağlamak için fren sisteminin içindeki basıncı optimize etmek amacıyla tasarlanmıştır.

Kontrol sizde

Kontrolün sizde kalmasına yardımcı olmak üzere tasarlanan Elektronik Denge Kontrol Sistemi, aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izliyor, seçtiğiniz seyir çizgisindeki sapmaları (patinaj gibi) algılıyor ve aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltiyor.

Kontrol sizde
Lastikleriniz indiğinde erken uyarı

Lastikleriniz indiğinde erken uyarı

Lastik Basıncı İzleme Sistemi, lastiklerinizden herhangi birinin sürüş esnasında inmeye başladığını algılarsa gösterge panelindeki bir simgeyi yakarak sizi uyarıyor.

Çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı

Kuga her yolculukta çocuklarınızın emniyette ve güvende olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Arka koltuklardaki ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları sayesinde iki çocuk koltuğunu kolaylıkla sığdırabilirsiniz.

Çocukların güvenliğini sağlamaya yardımcı
Yayaları korumaya yardımcı olan sistem

Yayaları korumaya yardımcı olan sistem

Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, kamera ya da radar teknolojisini kullanarak önündeki yolu tarıyor, bir araç, yaya veya bisikletliyle çarpışma tehlikesi algılanırsa size uyarı veriyor. Bu uyarıya zamanında yanıt veremezseniz olası bir çarpışmanın etkilerini azaltmak, hatta bu çarpışmaları önlemek için otomatik olarak fren uyguluyor.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.