Akıllı LED farlar

Yeni Focus’un statik Full LED farları, entegre sis lambaları ve gündüz yanan LED Farları ile göz alıcı bir tasarım sunuyor. Ford Dinamik LED Ön Far Sistemi ise hassas teknolojileri ile farklı yol ve sürüş koşullarına otomatik olarak uyum sağlayarak maksimum görüş alanı yaratıyor, gelişmiş Yansıma Önleme Özelliği ile diğer sürücülerin gözünün kamaşması engelleniyor.

Akıllı LED farlar
Ford Co-Pilot 360

Ford Co-Pilot 360

Ford Co-Pilot 360, birlikte çalışan çeşitli teknolojilerle sürüş keyfinizi her zamankinden daha konforlu hale getiriyor.
Örneğin; Dur-Kalk (Stop&Go) fonksiyonu ile Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, hızınızı önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlamakla kalmıyor, trafik sıkıştığında aracı tamamen duruş konumuna getirip yol açıldığında aracın otomatik olarak yeniden başlatılmasını destekliyor ve yola devam etmenizi sağlıyor.

Şerit Takip Sistemi

İstem dışı şeridinizden kaymanız halinde Focus’unuz durumu algılayıp direksiyon titreşimleriyle sizi uyarır ve hatta şeritte kalmanıza yardımcı olmak için hafifçe direksiyon desteği verir. Çok şeritli yollar için tasarlanan sistem, aracın hızı 65 km/saatin altına düştüğünde otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılabilir.

Şerit Takip Sistemi
Kör Nokta Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Bu sistem, römork çekiyor olsanız bile kör noktanızda kaldığı için görülmeyen araçları ararken yanlardaki sensörlerden yararlanır. Başka bir aracı algılayan sistem, her iki yan aynadaki yanıp sönen ışıklarla sizi uyarır.

Çapraz Trafik Uyarısı

Çapraz Trafik Uyarısı

Görüşün sınırlı olduğu alanlardan geri manevrayla çıkarken farkındalığı artırmaya yardımcı olur. Yanlardan bir aracın yaklaştığını algılayan sistem bir sesle dikkatinizi çeker ve aracın varlığını bildirmek için Focus’un yan aynasında yanıp sönen bir ışıkla sizi uyarır.

Seçilebilir Sürüş Modları

Seçilebilir Sürüş Modları

Seçilebilir Sürüş Modları; tercih ettiğiniz sürüş deneyimi için gaz pedalı tepkisi, direksiyon ve vites değiştirme gibi araç ayarlarında sürüş koşullarına göre değişiklik yapar. Yeni Focus’ta Normal, Eko, Spor ve Active serisine özel Kaygan ve Arazi olmak üzere toplamda beş farklı sürüş modu bulunur.

Aktif Park Asistanı

Aktif Park Asistanı

Kalabalık sokaklarda veya dar alanlarda park etmek kolay olmayabilir. Yeni Ford Focus, Aktif Park Asistanı ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Uygun park yerlerini bulan sistem, sizi otomatik olarak yönlendiriyor. Size de sadece tuşa basıp aracın park etmesine izin vermek kalıyor.

Göz Hizası Gösterge Paneli

Göz Hizası Gösterge Paneli önemli bilgileri görüş açınıza getiriyor; böylece gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek kalmadan bir bakışta görebiliyorsunuz. Ayrıca renkli gösterge ayarlarınızı tercihlerinize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Göz Hizası Gösterge Paneli
Elektronik Park Freni

Elektronik Park Freni

Aracınızı park konumuna almak için Focus’un orta konsolundaki tek tuşa basmanız yeterlidir. Elektronik park freni, kullanım kolaylığının yanı sıra frenlere düzenli olarak bakım yaptırma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

Geri Görüş Kamerası

Geri Görüş Kamerası

Focus’un Geri Görüş Kamerası, geri vitesi seçtiğinizde otomatik olarak devreye girip aracınızın arkasında neler olduğunu ekranda gösteriyor. Ayrıca 180° Geniş Geri Görüş Kamerası özelliği, dar alanlarda görüş açısını 180°’ye kadar arttırarak, güvenle park etmenize yardımcı oluyor.

Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Focus’un Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, kalabalık trafikte sürüşü kolaylaştırıyor. İstediğiniz hızı ayarladığınızda sistem otomatik olarak öndeki araçla önceden tanımlanmış mesafeyi korur ve gerekirse aracınızı durdurur. Trafik açıldığında sistem seçtiğiniz hıza geri döner.

Trafik Levhası Tanıma Sistemi

Trafik Levhası Tanıma Sistemi

Trafik Levhası Tanıma Sistemi, bulunduğunuz bölgedeki azami hızı algılamak için trafik levhalarını ve yol işaretlerini tarar. Etkinleştirildiğinde algılanan maksimum hızı yol bilgisayarında ve göz hizası gösterge panelinde gösterir.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Sistem, yorgunluk belirtilerine işaret eden sürüş davranışı algıladığında sizi uyarır. Önce Focus’unuzun ekranında mola alma zamanı geldiğine dair bir uyarı simgesi gösterilir. Sürücünün yorgunluk belirtileri artarsa mesaj tekrarlanırken sesli bir uyarı eşlik eder.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi
Acil Durum Manevra Destek Sistemi

Acil Durum Manevra Destek Sistemi

Yeni Focus’un Acil Durum Manevra Destek Sistemi, öndeki daha ağır ilerleyen ve duran araçları algılamak için radar ve kamera teknolojisinden yararlanır. Sürücü direksiyonu hareket ettirerek kaçma manevrası başlatmışsa uygun ölçüde direksiyon torku sağlayarak aracın engel etrafından geçmesine yardımcı olur.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında size daha fazla hakimiyet sunuyor. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken aracınızın geriye veya ileriye kaymasını geçici olarak önler.

Yokuş Kalkış Destek Sistemi
Focus Hibrit

Focus Hibrit

Focus EcoBoost Hibrit, motoru desteklemek ve verimliliği artırmak için 48 volt bataryadan güç alan elektrik motorlu hibrit otomobildir. Yeni Focus’un hibrit motoru, ilave 16 PS güç vermenin yanı sıra hızlanmayı %20’ye varan oranda artırır. Rejeneratif frenleme ile sürüş sırasında MHEV’nin bataryası şarj olur ve harici bir güç kaynağına bağlanma ihtiyacı duyulmaz.

PowerShift Otomatik Şanzıman

Yeni Focus EcoBoost Hibrit, PowerShift çift kavramalı otomatik şanzıman (DCT) ile tercih edilebiliyor. Bu 7 vitesli otomatik şanzıman; sarsıntısız vites geçişleri sağlamak üzere özel olarak geliştirildi. Focus EcoBoost Hibrit her koşulda daha verimli ve performanslı sürüş sunuyor.

PowerShift Otomatik Şanzıman
Focus EcoBlue Dizel Motor

Focus EcoBlue Dizel Motor

Focus 1.5 Ford EcoBlue turbo şarjlı motor silindir deaktivasyon teknolojisiyle yakıt verimliliğini ve performansı kayda değer ölçüde iyileştiriyor. NOx egzoz emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olan AdBlue ile sunuluyor.

8 İleri Vitesli Otomatik Şanzıman

8 İleri Vitesli Otomatik Şanzıman

Focus’un, gelişmiş 8 ileri tam otomatik şanzımanı iyileştirilmiş hızlanma ve tam anlamıyla pürüzsüz vites değişimleri ile sürüş deneyiminizi ve konforunuzu zenginleştirmek ve aracınızın performansını maksimuma çıkarmak için baştan aşağı özenle tasarlandı.

Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites

Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites

Direksiyonda konumlandırılan vites tuşları, sportif bir görünüm sunmanın yanı sıra seri, kesintisiz ve kolay vites değişimlerini parmak hareketleriyle yapabilmenizi sağlıyor. Yeni Ford Focus’un ST-Line modelinde sunulmaktadır.

Manuel Şanzıman

Manuel Şanzıman

Ford Focus’un 6 vitesli manuel şanzımanı, daha kolay, duyarlı ve sessiz vites geçişleri için optimize edildi. Sürüş dinamiklerini iyileştirmek ve yakıt tüketimini azaltmak için özel olarak geliştirildi.

Focus Station Wagon Bagajı

Focus Station Wagon Bagajı

Focus Station Wagon modelinin bagaj bölmesi, iyileştirilmiş aydınlatma ve kolay temizlenme özelliklerinin yanı sıra menteşeli dikey bir ayraçla depolama alanını ihtiyacınıza göre düzenlemenize olanak sağlıyor.

Akıllı Bagaj Kapağı

Elleriniz doluysa, ayağınızı arka tamponun altında hareket ettirmeniz yeterli. Focus Station Wagon aracınız anahtarlığınızı algılar, bagaj kapağınızda otomatik olarak açılır veya kapanır.

Akıllı Bagaj Kapağı
Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Elektrikli Açılabilir Panoramik Cam Tavan ile manzaranın keyfini çıkarın. Çift yönlü ayarlanabilir tavan tamamen açılabiliyor. Yansıtıcı cam özelliği, güneş ışınlarını dışarıda tutarak iç mekanın serin ve konforlu kalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca elektrikli güneşlik de yine bir tuşla açılıp kapatılabiliyor.

Isıtmalı Koltuklar ve Direksiyon

Aracınızın ısıtmalı direksiyonu, soğuk kış sabahlarında ellerinizi sıcak tutar. Isıtmalı ön koltuk seçeneği de konfor seviyenizi artırır.

Isıtmalı Koltuklar ve Direksiyon
Isıtmalı Ön Cam

Isıtmalı Ön Cam

Buzlu kış sabahlarında ön camınızı kolayca temizler. Ultra ince filamanlar ısınarak ön camınızın buzunu, sisini ve buğusunu hızla çözerken sileceklerin buzunu da giderir.

Çift Bölgeli Otomatik Klima

Çift Bölgeli Otomatik Klima

Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima ile sürücü ve ön yolcu kendi tercih ettikleri sıcaklıkları seçebiliyor. Sistem daha sonra bu gelişmiş iklim kontrolünü otomatik olarak koruyor.

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi

Ford Focus, anahtarınızın yanınızda olduğunu algılar. Böylece anahtarı cebinizden çıkarmanıza ya da çantanızda aramanıza gerek kalmadan aracınızı açar, kilitler veya çalıştırabilirsiniz.

Mykey

Mykey

Ford MyKey, Focus’unuzu bir başka sürücüye ödünç verdiğinizde üst hız limitini belirleme, emniyet kemeri uyarısı ekleme ve hatta müzik sisteminin maksimum ses yüksekliğini sınırlama olanağı sunuyor.

Yağmura Duyarlı Silecekler

Yağmura duyarlı silecekler, ön camınızda nem algılandığında devreye girer. Silecekler devreye girene kadar ne kadar nem oluşabileceğini belirleyen çeşitli hassasiyet seviyeleri arasından seçim de yapabiliyorsunuz.

Yağmura Duyarlı Silecekler
B&O Müzik Sistemi

B&O Müzik Sistemi

Üstün kaliteli ses ve şık bir tasarım sunan, alçak frekans hoparlörü dahil 10 hoparlörlü premium ses sistemi, B&O ses mühendisleri tarafından Focus için özel olarak tasarlandı ve geliştirildi.

Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar

Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar

Elektrikli katlanabilir yan aynalar, dar alanlara park ederken istenmeyen hasarları önlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca ısıtma özelliği ile soğuk sabahlarda daha hızlı ve güvenli bir şekilde yola çıkabilirsiniz.

Kapı Kenarı Koruyucular

Kapı Kenarı Koruyucular

Dar alanlarda park ettiğinizde kapılarınızın çizilmesini önlemeye yardımcı olur. Aracınızın kapılarını açarken dışarıya çıkarak boyayı koruyan bir bariyer oluşturur.

Apple CarPlay ve Android Auto

Apple CarPlay ve Android Auto

Telefonunuza 8” renkli dokunmatik ekrandan veya sesli komutlarla erişin. Apple CarPlay veya Android Auto ile uyumlu telefonunuzla, 8 ̈ dokunmatik ekran ile sunulan Ford SYNC Multimedya Sistemine bağlanarak en sevdiğiniz akıllı telefon uygulamalarına erişebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Özelliği

Yeni Focus kullanım alanını maksimize ederek kolaylık sunmak için tasarlandı. Rafine iç tasarımında , orta konsolda yer alan saklama alanı pratik kullanım sağlarken uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj etme özelliği de sunuyor.

Kablosuz Şarj Özelliği
Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı

Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı

Yaya ve Bisikletli Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, ileride 130 metreye kadar mesafedeki yayaları ve diğer araçları tarayıp çarpışma olasılığı algıladığında sizi uyarır. Tepki vermediğiniz takdirde otomatik olarak fren uygular. Bu teknoloji, kazaların etkisini azaltmaya veya tamamen kaçınmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Acil Durum Fren Destek Sistemi

Bir kamera aracın önündeki yolu sürekli olarak tarar ve olası bir çarpışma durumunda sistem sizi uyarır. Tepki vermediğiniz takdirde sizin için fren uygulayabilir.

Acil Durum Fren Destek Sistemi
Elektronik Denge Kontrolü

Elektronik Denge Kontrolü

Elektronik Denge Kontrolü, aracınızın ilerlemesini sürekli takip eder. Sensörler, aracın hakimiyetini kaybettiğini algılar ve dengesini geri kazanmasına yardımcı olmak için her tekere otomatik olarak ayrı fren uygular.

Beş Yıldızlı Güvenlik

Beş Yıldızlı Güvenlik

Avrupa’nın önde gelen bağımsız güvenlik derecelendirme kuruluşu Euro NCAP, yeni araçların güvenliğini en sıkı ölçütleri kullanarak değerlendirir. Focus’un en yüksek derecelendirme olan beş yıldız alması Ford’un güvenlik taahhüdünün göstergesidir.

Lastik Basınç Takibi

Lastik Basınç Takibi

Lastiklerinizin basıncında azalma olursa algılayan sistem, sizi uyarır.

Önemli Bilgi

 

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

 

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.