Performans ve Verimliliğin Mükemmel Birlikteliği

Benzinli ya da dizel: Hangisini seçerseniz seçin, ileri mühendislik ve üstün teknolojilerin bir araya geldiği Ford Galaxy yüksek performans ve yakıt ekonomisi sağlıyor.

EcoBoost: Güç ve verimlilikten ödün vermeyin

EcoBoost: Güç ve verimlilikten ödün vermeyin

Ford Galaxy'de 1.5L olarak sunulan EcoBoost benzinli motor160PS güç üretirken 240 Nm torka kadar çıkan olağanüstü bir performans sağlıyor.

Dizel seçeneği

Ford S-MAX’te sunulan TDCi dizel motor seçeneğiüstün performans ve yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Dizel motordan yüksek performans bekleyenler için eşsiz bir alternatif konumundaki 2.0L TDCI 190PS A/T motor seçeneği 400Nm yüksek tork değeri ve ortalama 5,5 lt/ 100km yakıt tüketimi ile segmentinde öne çıkıyor.

Dizel seçeneği
Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Hızlı vites değiştirmenin keyfini sürün

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites.Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Motorunuz ile uyumlu manuel şanzıman

Ford Galaxy’de sunulan 1.5Litre EcoBoost benzinli motora eşlik eden 6 İleri manuel şanzıman daha fazla güç ve tork sağlıyor.

Motorunuz ile uyumlu manuel şanzıman
Akünüzü şarj etmenin daha verimli bir yolu

Akünüzü şarj etmenin daha verimli bir yolu

Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.

Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan akıllı bilgi sistemi

Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan akıllı bilgi sistemi

Yenilikçi Ford Eco Mode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli olarak değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma ve öngörü düzeyleri gibi alışkanlıklarınızı, ayrıca kısa ve uzun yolculuk sıklığınızı analiz eder. Bu akıllı yazılım, nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında da önerilerde bulunur.

Otomatik Başlat/Durdur Sistemi

Otomatik Başlat/Durdur Sistemi

Ford Galaxy’niz trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, Otomatik Başlat/Durdur sistemi motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Harekete hazır olduğunuzda sistem sizi bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat/Durdur özelliği oldukça verimli bir sistemdir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.