İhtiyaçlarınıza göre tasarlandı

Akıllı kompakt araç tasarımı, alanın her bir milimetre karesini ustalıkla kullanır, rahatlık ve konforu maksimize eder.

SYNC 3 ve 8’’ dokunmatik ekran

SYNC 3 ve 8’’ dokunmatik ekran

Türkçe Sesli Kontrol sistemine sahip Ford SYNC 3,

- 8" yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekranı ile araç içi iletişim sistemini bir üst seviyeye çıkarıyor,
- Kullanıcıların telefonlarını, müzik sistemini, mobil cihazları ve varsa navigasyonu sesli olarak veya dokunmatik ekran üzerinden kontrol etmelerini sağlıyor.

Ayrıca Apple CarPlay bağlantısıyla dokunmatik ekranı telefonunuza benzer bir arayüzle kontrol edebilirsiniz.

Hayatı kolaylaştıran anahtarsız giriş

Aracınıza doğru yürüdüğünüzde, Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi cebinizde veya çantanızda olsa bile anahtarlığınızı algılar. Kapılar açılır ve koltuğunuza oturduktan sonra kontak anahtarı kullanmanız gerekmez. Sadece debriyaja basarak Ford Power Çalıştırma Düğmesine basmanız yeter, motor çalışmaya başlar.

Hayatı kolaylaştıran anahtarsız giriş
Yeni direksiyon tasarımı ile tüm kontrol sizde

Yeni direksiyon tasarımı ile tüm kontrol sizde

Yeni üç kollu direksiyon, Ford Focus için özel olarak ergonomik biçimde tasarlanmıştır. Her düğme ve kontrol kolu elinizin altındadır ve direksiyonun pozisyonu, arabanızın gösterge panelinin görünürlüğünü artırır.

Akıllı cihazlarınız için uygun saklama alanları

Yeni tasarım orta konsol akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar için ayrı bir yer sunar. Bağlantı ve şarj etmek için bir USB girişine ve eşyalarınızı kaymasını önlemek için lastik altlığa sahiptir.

Akıllı cihazlarınız için uygun saklama alanları
Ford Kolay Yakıt Sistemi

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak hemen hemen olanaksızdır, çünkü sistem; yakıt pompa uçları arasındaki farkı algılayarak, yanlış pompa ucunun depoya girmesini engelleyecektir. Kapaksız yakıt deposu sayesinde de, kirli yakıt kapaklarını ellemeye gerek kalmaz.

MyKey® ile aracınızı siz sınırlayın

Ford MyKey®, araç sahiplerinin her bir anahtarı programlayarak, aracın fonksiyonlarını bu anahtar kullanıldığında sınırlayan bir sistemdir. Bu teknoloji sayesinde dilerseniz aracınızın üst hız limitini belirler, ısrarlı emniyet kemeri uyarısı koyar, hatta ses sisteminin ses ayarını kontrol edersiniz. Aracınızı bir arkadaşınıza ya da ailenizin bir üyesine ödünç verdiğinizde içinizin rahat olmasını sağlamak amacıyla geliştirilen Ford MyKey® sisteminin kullanımı kolaydır. Anahtarı kontağa sokun, aracınızı çalıştırın ve o anahtar kullanıldığında geçerli olmasını istediğiniz kısıtlamaları programlamak için basit bazı yönergeleri uygulayın.

MyKey® ile aracınızı siz sınırlayın
Aracınızı tek bir düğmeye dokunarak çalıştırın

Aracınızı tek bir düğmeye dokunarak çalıştırın

Şimdi anahtarınızı kullanmanıza gerek yok. Debriyajı (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarken Ford Çalıştırma Düğmesi'ne bastığınızda, motor çalışmaya başlar.

Yağmur Sensörlü Silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler

Yağmur sensörü, ön cama düşen ilk yağmur damlasıyla silecekleri otomatik olarak çalıştırır. Yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayan sistem 6 farklı hızda çalışır. Son derece kullanışlı olan bu özellik, zorlu sürüş koşullarında dikkatinizi sadece yola vermenize yardımcı olur.

Elektrikli katlanan yan aynalar

Elektrikli katlanan yan aynalar

Elektrikli katlanan yan aynalar, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası

Gece sürüşlerinde, arkanızdaki aracın farlarından gelen ışığın şiddetine göre yansımanın parlaklığını azaltır. Böylece arkanızdan gelen araçların dikkatinizi dağıtmasını ya da gözünüzü kamaştırmasını önler, gece sürüşünüzü kolaylaştırıp, güvenli hale getirir.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi yetkili satıcılarımızdan alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.