Applink ve SYNC 1.1
          

ARACINIZA KABLOSUZ BAĞLANIN

                         

Applink’li Ford SYNC 1.1, Ford SYNC 1’in bir üst versiyonudur. Bu teknoloji akıllı telefonunuzda bulunan favori uygulamalarınıza sesinizi, direksiyonunuzda bulunan düğmeleri veya orta konsoldaki çok amaçlı ekranı kullanarak erişme ve kontrol etme imkanı tanır.

Mobil cihazınız ve Ford’unuz arasında kablosuz bir bağlantı kurarak aracınızı kullanırken aynı zamanda da keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için aracınıza ait kullanma kılavuzunu indirin.

                       
 • Başlarken

  AppLink’li Ford SYNC 1.1’i kullanmadan önce SYNC uyumlu bir uygulama indirmeli, daha sonra akıllı telefonunuzla aracınızı eşleştirmelisiniz.

  Telefonunuz buna uyumlu mu? Bunu öğrenebilmek için Ford mobil cihaz uyumluluğu aracını kullanabilirsiniz.

  Not: iPhone’lar için AppLink’li Ford SYNC 1.1’e bağlı olma zorunluluğu yoktur.

  Adım adım rehberiniz:

  1. Öncelikle her zaman kullandığınız uygulama dükkanından (AppStore, GooglePlay vs.) AppLink uyumlu bir uygulama indirin (Örn: Spotify). AppLink uyumlu tüm uygulamaları görmek için Ford App Katalogu’nu inceleyin.

  2. Akıllı telefonunuzu Bluetooth® aracılığıyla (Android cihazlar için) veya USB kabloyla (Apple cihazlar için) AppLink’li Ford SYNC 1.1 özelliğine sahip olan aracınıza bağlayın.

  3. ‘Mobil Uygulamalar’ menüsünden veya ‘Ses’ butonuna bastıktan sonra sesli komut vererek uygulamayı seçin.

  4. Uygulamanın AppLink’li Ford SYNC 1.1’e eklediği komutlara sesinizle veya direksiyonunuzdaki kontrol düğmeleriyle erişebilirsiniz.

  5. Örneğin, Spotify’da SYNC’in ses algılama özelliğini kullanarak çalma listesi seçebilirsiniz. Sadece “Çalma Listesi Seç” demeniz ve daha sonra listenin adını söylemeniz yeterli. Spotify bu listeyi çalmaya başlayacak ve çalan şarkıya ait bilgileri ekranda gösterecektir.

  İzniniz gerekli:

  AppLink’i aktive edebilmek için telefonunuzu sisteme bağladıktan sonra karşınıza çıkan uyarı ekranında uygulamaya izin vermeniz gerekiyor.

 • Cep Telefonu Kullanımı

  Telefonunuzu eşleştirme:

  1. ‘Arama’ yapmaya başlamadan önce telefonunuzun Bluetooth® özelliğinin açık olduğundan emin olun.

  2. Telefon butonuna basın. Ekranda eşleştirilmiş telefon görünmüyorsa ‘ekle’ seçeneğini seçin.

  3. Ekranda ‘eşleşme başlıyor’ mesajı göründüğünde işleme başlamak için telefonunuzdan SYNC’i arayın.

  4. Ford SYNC’in radyo alanında görünen altı haneli PIN kodunu telefonunuzda karşınıza çıkan alana girin. Eşleştirme başarılı olduğunda ekranda görünecektir.

  * Telefonun kapasitesine ya da ülkeye bağlı olarak sistem sizden telefonunuzu birincil cihaz olarak bağlamanızı isteyebilir (araç çalıştırıldığında Ford SYNC otomatik olarak bağlanan ilk telefonla bağlantı kurar).

 • Sesli Komutlar

  Uygulamalar arasındaki sesli komutlar genellikle aynıdır. Örneğin, açma ve kapama komutları değişmez. Diğer sesli araç içi kontrol komutları uygulamaya göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle her geliştirici AppLink’in cevap verebileceği belirli komutlar tanımlar. Bununla ilgili detaylı bilgiyi Ford App Katalogu’nda bulabilirsiniz.

  Uygulamaları genel sesli komutlarla kontrol etme:

  1. Direksiyondaki ‘Ses’ butonuna basın. ‘Mobil Uygulamalar’ komutunu verin.

  2. AppLink’li Ford SYNC: “Mobil uygulamalar, lütfen bir komut verin,” şeklinde yanıtlayacaktır.

  3. Uygulamanın ismini söyleyin.

  4. Telefonunuzda kurulu olan uyumlu mobil uygulamaları görebilmek için, ‘Ses’e basın ve “Mobil uygulamaları listele” deyin. Ford SYNC size uygun olan uygulamaları sıralayacaktır.

  5. Çalıştırmak istediğiniz uygulamanın adını söyleyin.

  6. Direksiyonunuzdaki ‘Ses’ butonuna basın ve uygulamanın ismini söyleyin.

  Uygulama çalışırken istediğiniz zaman 'Ses' butonuna basıp vermek istediğiniz komutlardan birini verebilirsiniz.

  Ford SYNC bir uygulamayı çalıştırırken başka bir uygulamaya geçiş yapmak için ‘Ses’ butonuna basın ve uygulamanın adını söyleyin.

  Uygulamadan çıkmak için ‘Ses’ butonuna bastıktan sonra “Çıkış” dedikten sonra uygulama yalnızca SYNC üzerinde sonlanacaktır, telefonunuzda değil.

Önemli Bilgi

 • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

 • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

 • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.