Otonom Araç Yolculuğumuzda Algoritma ve Simülasyon

Otomobil endüstrisi geliştikçe, matematiğin bu gelişmeleri yönlendirmede oynadığı önemli rol de büyümekte. Algılama, kontrol, iletişim ve diğer kilit alanlardaki gelişmeler; yazılım ve mühendislikte uzmanlaşmış yeteneklere olan ihtiyacı artırdı.

Quantum Signal AI ile matematik temelli mühendislere olan ihtiyacın büyüdüğü ortaya çıktı. Ford’un otonom sürüş teknolojisini algoritmalar ve simülasyonla desteklemek için algoritma geliştirme, yazılım sistemleri ve robotik konularında uzman bir ekip oluşturuldu.

Algoritmaları kullanarak oluşturulacak dijital simülasyonlarla otonom araçların detay ayarları yapılabilir ve oluşabilecek hata payı sıfıra çekilebilir. İyi geliştirilmiş simülasyonlar, sanal araçları sanal mekanlara yerleştirerek sanal sensörler yerleştirebilmemizi ve çeşitli senaryoları milyonlarca kez test edebilmemizi sağlar. Bu yolu izleyerek otonom araç teknolojisinde devrim niteliğinde çalışmalar üretmeyi hedefliyoruz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.