Tedarik Zincirimiz Hakkında

Tedarik Zincirimiz Hakkında

Otomotiv sektörü, en karmaşık tedarik zincirlerinden birine sahiptir.

Otomobil imalatçısı ile imalat sürecine giren hammaddelerin kaynakları arasındaki tedarikçi sayısı genellikle 6 ila 10 seviye arasında değişmektedir.

Biz (ve diğer otomobil firmaları), nihai ürünlerimizi yapmak için gerekli malzeme, parça ve hizmetlerin sağlanması konusunda bu tedarikçilerden binlercesine bağlıyız. Tedarik zincirinin genişliği, derinliği ve birbiri arasındaki bağlılığı ise, işletme ve sürdürülebilirlik hususlarının yönetilmesini zor hale getirebilmektedir.

Ford olarak, bir dizi akıllı ve etkin çözüm sayesinde bu zorluklarla yüzleşmeye geçmişte olduğu gibi şimdi de devam ediyoruz.

• Faaliyetlerimizde ve tedarik zincirimizde insan haklarının korunmasının önemli bir sürdürülebilirlik meselesi olduğunu farkına varan ilk otomobil imalatçısıyız.

• İnsan hakları stratejimiz; İnsan Hakları, Temel Çalışma Koşulları ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yönetmeliğimize (Politika Belgesi 24) uygunluk ile faaliyetlerimizde ve tedarikçilerimiz tarafından Yönetmeliğe uygunluk değerlendirmelerini içermektedir. Aynı zamanda, tedarikçilerimizin faaliyetlerinde sürdürülebilirlik hususlarını yönetme kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve eğitim de bu kapsamda bulunmaktadır.

• Tedarikçilerimize kabiliyetlerini geliştirmeleri için gerekli araçları sağlayarak kendi faaliyetlerinde ve tedarik zincirlerindeki sürdürülebilirlik hususlarını ve risklerini yönetme konusunda onları teşvik ediyoruz. Örneğin:

• İnsan hakları, çalışma şartları ve sera gazı emisyonları gibi konularda uzmanlar tarafından verilen sunumların sponsorluğunu üstlendik ve kapsamlı kaynak kılavuzları geliştirdik.

• Emisyon takibi ve raporlanması ile davranış kurallarının geliştirilmesi konusunda çalışma tabloları hazırladık.

• Geliştirdiğimiz eğitim materyallerini paylaşıyor, aynı zamanda uyum ve eğitim süreçlerimiz hakkında bilgi vererek yol gösteriyoruz.

Ulaşım, teknoloji ve imalatın sürekli değişim ve gelişim hâlinde olduğu hızlı tempolu bir sektörde, ortaya çıkabilecek her türlü endişe ve sorunun çözümlenmesi konusunda yardımcı olmak üzere tedarikçiler ile birlikte çalışma taahhüdümüzü yerine getiriyoruz.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.