İklim Değişikliği Stratejimiz

İklim Değişikliği Stratejimiz

Sürekli olarak araçlarımızın ve faaliyetlerimizin çevre üzerindeki etkisini azaltmaya çalışıyoruz. Ayrıca bize kılavuzluk eden sağlam bir iklim değişikliği stratejimiz bulunuyor.

Strateji, dünyada yapılması gerekenler üzerine kurulu. Örneğin, atmosferdeki sera gazlarının stabilizasyonu. Bu stabilizasyonun elde edilmesi yönündeki katkılarımız; yakıt tasarrufunun geliştirilmesi, alternatif yakıt kullanımı ve tesislerimizde enerji verimliliğinin artırılması yönündeki adımları içermektedir.

Daha fazla girişim, daha fazla avantaj

Diğer yandan, kapsamlı bir su stratejisi benimsemiş bulunuyoruz. Bu strateji, CEO Su Direktifi'nin temel unsurlarını karşılamaktadır.

Temmuz 2007'de Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'nce başlatılan bu benzersiz kamu-özel sektör girişimi, suya ilişkin sürdürülebilirlik politika ve uygulamalarının geliştirilmesi, uygulanması ve açıklanması konusunda şirketlere yardımcı olmaktadır. Beş ana platform üzerine kurulu Direktif, örneğin, su kullanımına ilişkin yıllık raporlama uygulaması gibi farkındalık yaratacak yöntemler ile kapsamlı, sürdürülebilir ve ölçülebilir etkiler yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Diğer programlar ve girişimler arasında şunlar bulunmaktadır:

• Küresel olarak faaliyetlerimiz için geçerli, katı kurallara bağlı Çevre Politikası ve Yönergeler.

• Ford imalat tesisleri ve ürün geliştirme faaliyetlerinin tamamı, çevre konularının yönetiminde önde gelen küresel standart olan ISO 14001 sertifikalıdır.

• Ford, Avrupa'da düşük CO2 emisyonlu araçlar konusunda en geniş ürün yelpazelerinden birini sunmaktadır ve dünya çapındaki araç modellerimiz sürdürülebilirliğe yönelik taahhüdümüzü ortaya koymaktadır.

• EcoBoost®, benzin veya dizel direkt enjeksiyon, altı vitesli şanzıman, ECOnetic, hibrit ve elektrikli plug-in hibrit güç aktarım mekanizmaları gibi teknolojiler her yerdeki sürücülere çevre açısından duyarlı seçenekler sunmaktadır.

• 2015 yılında, Ford tarafından Avrupa'da imal edilerek satışa sunulan ilk hibrit elektrikli aracımız olan yeni Ford Mondeo Hybrid'i piyasaya sürmüş bulunuyoruz.

• Diğer yandan, 2013 yılından itibaren bölgede satışını gerçekleştirdiğimiz tamamen elektrikli Focus BEV'in yanı sıra C-MAX Energi plug-in hibrit aracı Avrupa'daki çeşitli pazarlarda satışa sunulmuştur.

• ECOnetic araçlar, Ford dizel araçların bir kısmının ultra düşük CO2 emisyonlu versiyonları olup yakıt tasarrufu sağlayan çeşitli gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır. Hâlihazırda altı ECOnetic aracımız bulunmaktadır: Ford Fiesta, Focus, Mondeo, C-MAX, Transit Custom ve Transit Connect.

• Diğer yandan, uygun alt yapının bulunduğu pazarlarda Ford Fiesta, B-MAX, Focus ve C-MAX'in sıvılaştırılmış petrol gazlı (LPG veya propan otogaz) versiyonlarını da satışa sunmaktayız. Örneğin; İspanya, Portekiz, İtalya ve Almanya bu pazarlar arasında bulunmaktadır.

• Avrupa'da Ford, 19 AB pazarında Ford marka araçlar için geri alım ve geri dönüşüm ağlarına sahiptir; 10 ülkede ise toplu geri dönüşüm sistemlerine iştirak etmektedir. Avrupa'da satışa sunulan tüm Ford marka araçların hâlihazırda %85 geri dönüştürülebilir ve %95 geri kazanılabilir olduğu onaylanmış durumdadır.

Önemli Bilgi

  • Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

  • Satılan araçlardaki mevcut donanım hakkında en güncel bilgi Ford bayilerinden alınabilir.

  • Web sitesi kullanım şartları ile ilgili detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcınız desteklenmiyor

Farklı bir tarayıcı indirmek için aşağıdaki görsellerden birine tıklayınız.