AKILLI F KASKO İLE YANINDA FORD VAR

                         

Hem Ford’unuza hem de size özel tek kasko Akıllı F Kasko ile aracını güvenli kullananlar daha az öder. Akıllı F Kasko, AXA Sigorta iş birliği ve güvencesiyle size sunulmaktadır.

                       

Güvenli sürüşün bir diğer ödülü

Güvenli sürücüler için indirim sağlayan sigorta Akıllı F Kasko, sürüş alışkanlarınızı ölçer ve sürüş şeklinize bağlı olarak çeşitli indirimler sağlar.

Her açıdan avantajlısınız

Akıllı F Kasko ile sürüş riskinize göre diğer indirimlere ilave %20’ye varan indirim ve düşük riskli araç kullananlara özel, Ford yetkili servislerinde yaptıracağınız ilk periyodik bakımda geçerli indirimler kazanırsınız. Sürüş davranışınızı ölçmek için aracınıza takılacak Akıllı F Kasko cihazı tamamen ücretsizdir.

Aracınızın ikinci elde değerini korur

Akıllı F Kasko, ikinci elde kazançlı çıkmanızı sağlar. Aracınız, olası hasar durumunda, Ford yetkili servislerinde yüksek Ford güvenlik standartlarına uygun orijinal yedek parçalar ve uzman eğitimli personel ile onarılır. Böylece aracınızın ikinci el değeri daha fazla korunur.

Güvenli sürüşün göstergeleri

Sürüş tarzınıza göre kazanacağınız indirimler belirlenirken gidilen mesafe, ani hızlanma ve sert fren gibi sürüş davranışlarınız dikkate alınır.

Gidilen Mesafe

Araç kullanımı arttıkça kaza riski de artmaktadır.

Ani Hızlanma/Sert Fren

Ani duruş ve hızlanmalar kaza riskini arttırabilir.

Gece Sürüş Süresi

Gece yarısından sabah 5’e kadar yapılan yolculuklarda kaza riski biraz daha yüksektir.

Akıllı F Kasko’da yardımcınız

Mobil cihazınıza indirebileceğiniz Akıllı F Kasko uygulaması ile sürüş skorunuzu kolayca görüntüleyebilir, geçmişte yapılan seyahat detaylarına ulaşabilir, aracınızın anlık olarak nerede olduğunu dilediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz.

          

Sıkça Sorulan Sorular

                         

                       
 • Akıllı F Kasko nedir?

  Akıllı F Kasko, kullanıcıların sürüş davranışlarına göre indirim kazanmalarına yardımcı olmak için bağlantılı araç verisini kullanan bir markalı kasko ürünüdür. Akıllı F Kasko, AXA Sigorta tarafından sağlanmaktadır. Aracınıza takılacak bir IOT – Nesnelerin İnterneti Telematik cihazı ile sürüş davranışlarınız ölçülmektedir.

 • Akıllı F Kasko poliçesini nereden satın alabilirim?

  Akıllı F Kasko poliçesini Ford yetkili satıcılarından satın alabilirsiniz.

 • Sürüş skorum nasıl hesaplanmaktadır?

  AXA Sigorta; telematik cihazından edinilen gidilen mesafe, ani hızlanma ve sert fren gibi sürüş davranışlarınıza dayanarak sürüş skorunu hesaplar.

 • Aracımı benden başkaları da kullanıyor, bu benim skorumu nasıl etkiler?

  Nihai indirim aracınızla ilişkili sürüş davranışına bağlıdır, bu nedenle aracın tüm sürücüleri indirimi etkileyecektir.

 • Ne zaman indirim alacağım?

  Akıllı F Kasko’lu olduğunuz andan itibaren 6 ay sonra sürüş skorunuza bakılır. Eğer sürüş skorunuz 70 ve üstüyse Ford yetkili servislerinde geçerli 250 TL hediye çeki tanımlaması yapılır. Poliçenizin yenileme zamanı geldiğinde ise poliçe dönemindeki sürüş davranışınıza bağlı olarak indirim oranınız belirlenir. Poliçenizi yenilediğiniz durumda, mevcut hasarsızlık indirimlerinin üzerine %20’ye kadar güvenli sürüş indirimi alırsınız.

 • Akıllı F Kasko uygulamasında hangi verileri görebilirim?

  Mobil cihazınıza indireceğiniz uygulamada sürüş skorunuz, geçmiş tüm seyahatleriniz ve bu seyahatler hakkında detay bilgi, aracınızın anlık konumu gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz.