ARACINIZIN BAKIMI

                         

Bu kısa videolardaki basit yönlendirmeleri izleyerek aracınızın her zaman bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

                       

Araç kaputu nasıl açılır?


Ford'unuzun kaputunu doğru şekilde açmak ve kapatmak önemlidir. Bu kısa videoyu izleyerek nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Yağ seviyesi nasıl kontrol edilir?


Aracınızın yağ seviyesini kolayca kontrol etmek ve yetersiz seviyedeyse tamamlamak için bu videoyu izlemenizi öneriyoruz.

Cam yıkama suyu nasıl kontrol edilir?


Ön camlar yağış, sıçrama veya damlama gibi çeşitli nedenlerle kirlenebilir. Temizlemek için de silecek suyunun olması gerekir. Aracınızdaki silecek suyunun yeterli seviyede olup olmadığını nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenin.

Ön far ampulü nasıl değiştirilir?


Soru: Bir lambayı değiştirmek için kaç tane Ford sürücüsü gerekir? Cevap: Bir. O da sizsiniz. Ön farınızın lambasını bir usta gibi değiştirmeyi öğrenin.

Arka far ampulü nasıl değiştirilir?


Fren, geri vites veya sinyal lambasını değiştirmeniz mi gerekiyor? Bu kısa eğitim videosunu izleyerek nasıl yapabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

Ön ve arka farlar nasıl kontrol edilir?

 

Ford’unuzun ön ve arka farlarını kontrol etmek çok kolay. Nasıl yapılacağını biliyorsanız. Videoyu izleyerek konunun uzmanı olabilirsiniz.

Araç sileceği nasıl değiştirilir?


Silecek lastiklerini anında değiştirebilen bir uzmana dönüşebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu kısa videoyu izlemeniz yeterli.

Jantlar nasıl temizlenir?


Alaşımlı jantlarınızı temiz tutmak için sadece iki şeye ihtiyacınız var: doğru temizlik ürünleri ve biraz da kol gücü. İkisini de en iyi şekilde kullanmayı bu videodan öğrenebilirsiniz.

Lastik sırtı nasıl kontrol edilir?


Pratik ipuçları sunan videomuzla lastik sırtının derinliğini ölçmenin ustası olabilirsiniz.

Lastik basıncı nasıl ayarlanır?


Lastiklerinize nasıl doğru basınçta hava basacağınızdan emin değil misiniz? Bu kısa videoyu izleyin ve birkaç dakikada nasıl doğru yapılacağını öğrenin.

Lastik basıncı nasıl kontrol edilir?

 

Lastiklerinizin basıncını ölçmek çok kolaydır. Bu iyi bir haber, çünkü lastik basıncı gerçekten önemlidir. Hemen videoyu izleyin ve bu işin uzmanı olun.

Lastik şişirme kiti nasıl kullanılır?


Lastiğiniz delindiyse hemen müdahale etmek gerekir. Ford Lastik Şişirme Kiti tam bu noktada devreye giriyor. Nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Yakıt tasarrufu nasıl yapılır?


Yakıttan tasarruf ettiğiniz zaman paradan da tasarruf edersiniz. Bazı pratik yakıt tasarruf önerileri için bu kısa videoyu izlemenizi öneririz.