Ford Transit Kombi’de ön konsola entegre vites kolu ve direksiyon simidini kullanan sürücünün yakın çekim görünüşü
Genel Özellikler
Transit Kamyonet size daha rahat bir sürüş sağlamak amacıyla geliştirdik. İç hacme eklenen yeni konfor özellikleriyle ve  günlük yol trafiğini daha stressiz ve rahat bir hale getiriyor
Sürücü, yolcu ve yük güvenliği daima hayati önem taşır. Bu nedenle Transitler, kapsamlı bir emniyet ve güvenlik önlemleri paketi ile donatılmıştır.
Sürüş Güvenliği
Yeni Transit, koşullar ne olursa olsun, güvenliğinizi ve kontrolün her zaman sizde olmasını sağlamak için, bir dizi etkileyici aktif sürücü asistanı teknolojisi sunar. Tüm yolculuklar alabildiğine konforlu!
Elektronik Denge Programı (ESP)

Elektronik Denge Programı, Anti-Blokaj Fren Sistemi (ABS) ile birlikte çalışarak, belirlediğiniz şeritten yapılan en ufak bir sapmayı bile algılar ve aracın pozisyonunu düzelterek, kontrol hissini artırır.

Buna ek olarak, Acil Durum Fren Yardımcısı (EBA) da, ani fren yapmak zornda kaldığınızda, hızla tepki verip maksimum fren gücü sağlayarak durma mesafenizi azaltır.
Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)
EBD, ABS sistemi ile birlikte çalışarak fren gücünü dengeler ve gücü ön ve arka tekerlekler arasında otomatik olarak dağıtır. Böylece, aracı daha dengeli bir hale getirerek durma msafesini de azaltır.
Yokuş Kalkış Destek Sistemi (HLA)
Bu sistem, yokuşlarda geriye kaymayı önleyerek, daha rahat bir kalkış yapmanızı sağlar. Ayağınızı frenden çektiğinizde, tekerleklere bir süre daha fren uygulayarak çalışan sistem, güvenli bir kalkış yapmanıza yardımcı olur.
Motor ve Fren Çekiş Kontrol Sistemi (BTCS)
Kalkarken tekerleğin boşa dönmesine engel olan bu sistem, özellikle iki tekerleğin çimenlerde ya da gevşek çakıl taşlarının üzerinde bulunduğu durumlarda oldukça kullanışlıdır.
(AWD) Dört Çeker

Bu benzersiz ve akıllı dört tekerlekten çekişli sistem, aracınızı kaygan zeminlerde ya da arazide sürerken daha fazla güven hissettirir. Sistem, en çok ihtiyaç duyduğunuz zaman aracın yol tutuş gücü azaldığında, çekişi ön tekerleklere aktarır.

 • Gevşek yüzeyler, çamur ya da yoğun kar gibi zorlu sürüş koşullarında ilave çekiş gücü
 • Sistem, gücü ön tekerleklere aktardığında, kaygan zeminlerde ya da arazide geliştirilmiş araç gücü
 • Sürücü girdilerine ihtiyaç duymayan Akıllı otomatik sistem
 • Özellikle sık sık saha ve takip çalışmaları yapan kamu hizmeti şirketleri ve kurtarma ekipleri için uygundur.
Hız Sınırlayıcı
Opsiyonel olarak sunulan bu ayarlanabilir cihaz sayesinde, vanınızın üst hız limitini 110 km/h’ye kadar sınırlayabilirsiniz. Güvenliğinizi düşündüğü kadar, yakıt tasarrufu yapmanıza ve düşük karbondioksit emisyonuna da yardımcı olur.
Hız Kontrol Sistemi ve Deri Direksiyon Simidi
Ergonomik bir şekilde tasarlanmış, 4 kollu deri direksiyon simidi üzerine yerleştirilen anahtarlar sayesinde, istediğiniz hızı ayarlayarak uzun yolculukları çok da az yorucu bir hale getirebilirsiniz! Üstelik bu özellik Önden Çeker modellerimizde standart olarak sunuyoruz.
Yolcu Güvenliği
Transit, çarpışma anında enerjiyi emerek tüm yolculardan uzaklaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Standart olarak gelen sürücü hava yastığı ile ön yolcu ve yan perde hava yastıkları, yolcu güvenliğini artırır.
 Ayrıca, destekleyici ve dayanıklı ön koltuklar, üç noktalı emniyet kemerli rahat koltuklar ve kişiye özel ayarlanabilir koltuk başlıkları da bulunmaktadır.
Minibüs modellerimizde arka koltuklarda iki noktalı emniyet kemerleri standart olarak sunulmaktadır. Üç noktalı emniyet kemerleri ise opsiyoneldir.
Araç Güvenliği
Yeni Transit’in güvenlik önlemleri dizisi şunları kapsar:
 • Anahtar kontaktan çıkarıldıktan sonra motoru devre dışı bırakan ve yalnızca özel şifreye sahip anahtarı tanıdıktan sonra motorun çalıştırılmasına izin veren Pasif Alarm Sistemi (PATS)
 • Güçlendirilmiş montaja sahip yüksek güvenlikli kilitler ve benzersiz kilitli mandala sahip kapı kilit sistemi, zorlamayı ve izinsiz girişleri önler.
 • Merkezi veya çift kilitleme, anahtarla açılan kaput ve yakıt deposu kapağı kötü niyetli kişileri engeller.
 • Görünür Araç Kimlik Numarası (VIN)
Opsiyonel olarak sunulan güvenlik özellikleri ise şöyledir:
 • Ayarlanabilir kilit açma, uzaktan kumandalı anahtarı kullanarak, sürücüye hangi kapının hangi sırayla kilitleneceğini seçme şansı tanır. Bir alarm sistemi, iç hacim tarayıcı ve yedek akü de isteğe bağlı olarak seçilebilir. Alarm, ayrıca,çektiğiniz ne olursa olsun, römork bağlantısını da izler.
Ön Konsola Entegre Vites Kolu
Bu düzen, kendiliğinden elinizle buluşan vites kolunun, yolcu araçlarındaki gibi daha akıcı vites geçişleri sağlaması için tasarlandı. Ön konsola entegre edilen vites kolu, araç tabanında da yer açarak, arka kabine geçişte kolaylık sağlar.
Kendiliğinden Şarj Olan Çalıştırma Anahtarı
Transit'in benzersiz özelliklerinden biri de kendiliğinden şarj olan su geçirmez anahtarlığıdır. İki dakikalık bir sürüşle anahtar 32 kere basılabilecek şekilde şarj olur. Böylece, anahtarınız her zaman kullanıma hazırdır.
Net Görüş Paketi
Isıtmalı ön camlar, yağmuru algılayan silecekler ve otomatik ön farlar sayesinde, hava nasıl olursa olsun, gece ve gündüz yolu görebilirsiniz.
Hız Kontrol Sistemi
Dört kollu özel deri direksiyon üzerinde bulunan iki anahtarla kontrol edilen Hız Kontrol Sistemi sayesinde, uzun yollar artık yorucu değil.
Klima Kontrolü
Hava koşulları ne olursa olsun, konforlu bir ortamda yolculuk yapacaksınız. Dışarıda hava sıcakken, isteğe bağlı olarak takılan klimadan gelen serinliğin keyfini çıkaracaksınız.
Bluetooth® logosu
Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi
İsteğe bağlı olarak takılan Bluetooth®* ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi teknolojisi, pek çok işi gözünüzü yoldan, ellerinizi de direksiyondan ayırmadan yapabilmenizi sağlar. Yalnızca konuşarak vereceğiniz komutlarla, cep telefonunuzla konuşabilir, radyo kanalını ya da CD’de çalan parçayı değiştirebilirsiniz.
Yenilikçi Saklama Bölmesi
Düzeninizi korumanıza yardımcı olmak için, araca kullanışlı saklama bölmeleri eklendi. Torpido gözüne, A4 boyutunda askılı dosya asabileceğiniz bir ray sistemi tasarlandı. Ayrıca, ön panelin üzerinde, A4 boyutunda not tahtası konabilecek bir bölme ile bardak koyma yeri ve 12 voltluk iki güç girişi bulunan kullanışlı bir bölme de bulunuyor. Bu düzenle, dağıtım sırasında evrak işlerinizi de ihmal etmemeniz sağlanıyor. Yoldayken alışkanlıklarınızdan kopmamanız ve evinizdeki rahatlığı aracınıza güvenle taşımanız için, ikişer litrelik iki şişenin konabileceği bir bölme ile aracın çeşitli yerlerine bazı kullanışlı bölmeler daha eklendi.
Kullanışlı Saklama Bölmeleri
Transit Kamyonet’te tüm eşyalarınız için yer var. Aracın iç hacminde, tüm dosyalarınız ve kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz kullanışlı saklama bölmeleri bulunuyor. Yolcu araçlarındaki kadar rahat iç hacim özellikleri, koltuk ve tavan döşemesinde kullanılan malzemenin kalitesiyle de kendini gösteriyor.
Gümüş Rengi Ön Izgara ve Yenilikçi Tamponlar
Ön camın baştan aşağı kolayca temizlenebilmesi için, tampona bir basamak eklendi. Ayrıca, tamponların değişmesi gerektiğinde, üç parçadan oluşan tamponlar sayesinde daha fazla tasarruf sağlanıyor. Aracın şıklığını arttırmak için Transit’in ön ızgarası artık gümüş renginde.
Ön Farlar
Ford Transit Kamyonet'in aydınlatma teknolojisi, aracınızı geceleri daha kolay, güvenli ve rahat sürebilmeniz için geliştirildi. Ön farlar, her koşul altında azami ışık verecek şekilde tasarlandı. Kullanılan mercekli büyük cama, görüş azaldığında sürüşünüzü kolaylaştıracak bir sis farı, isteğe bağlı olarak takılabilmektedir. Araca ayrıca eklenebilen otomatik farlardaki sensörler, gün ışığının azaldığını algılayarak, farları otomatik olarak yakmaktadır. Bu sayede, hava kararırken, gece ya da tünele girdiğinizde farları yakmak zorunda kalmazsınız.

Arka Tek Teker Modeller;

 • 330 S
 • 350 M

Arka Çift Teker Modeller;

 • 350 ED
 • 460 ED
 
AddThis
Öne Çıkan Teknik Özellikler
Her yönden koruma sağlayan, güçlü ve modern bir tasarım.
Verimliliği ve kârlılığı artırmaya yönelik geliştirilen ergonomik tasarım.
İş için ihtiyacınız olan her şeyi güvenle saklayabilirsiniz.
Daha akıcı ve kolay vites geçişleri için kendiliğinden ellerinizle buluşur.
Koşullar ne olursa olsun, kontrol her zaman sizde.
Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkarken aracınızın geri kaymasını engeller.
Hava koşulları ne olursa olsun konforlu bir sürüş için.
Bluetooth® logosu
Farklı işlevleri kontrol etmek için sesinizi kullanın.
Her türlü hava koşulunda yolu görmenizi sağlar.