Ford Home
Gereksinimlerinizi Karşılayan Mükemmel Güç
Ford Galaxy, güçlü, yüksek performanslı ve verimli 2.0 litrelik Duratorq TDCi dizel motoru sayesinde beklentilerinizi bütünüyle karşılıyor.
Dizel Motorlar
Hassas ve sessiz dizel motorumuz 2.0 litre Ford Duratorq TDCi (163 PS) olağanüstü performansı ve PowerShift otomatik vitesi ile yüksek bir sürüş keyfi vaad ediyor.
Ford PowerShift Otomatik Şanzıman
Ford PowerShift Otomatik Şanzıman, sürücüye üst sınıf bir sürüş deneyimi yaşatıyor. 6 ileri, çift kavramalı bu şanzıman, seri ve hassas vites geçişleri ile dinamik bir sürüş sağlıyor.
Not: Belirtilen tüm karbondioksit emisyon g/km değerleri ile yakıt tüketim değerleri, Avrupa Komisyonu 93/116/EC yönetmeliğine göre resmi olarak onaylanmış testlerden alınmıştır. Belirtilen yakıt tasarruf değerleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun EEC 80/1268/EC yönetmeliğine dayanmakta olup, dünyanın farklı bölgelerinde yakıt tasarruflu sürüş devri sonuçlarına göre değişecektir. 
Çekiş Kontrol Sistemi (TCS) ve Acil Durum Fren Desteği (EBA) Özellikli Elektronik Denge Programı (ESP)
Çekiş Kontrol Sistemine (TCS) sahip Elektronik Denge Programı (ESP), tekerleklerin dönüşü ile direksiyonun açısını, sapma açısını ve yanal hareketi izler. Sensörlerin ön ya da arka tekerleklerde kayma saptaması durumunda bilgisayar, motorun gücünü ayarlayarak tekerleklere ayrı ayrı fren uygular. Sistem, hızınızı artırdığınız zaman tekerleklerin boşa dönmesi durumunda motor torkunu düşürerek ileri düzeyde çekiş kontrolü sağlar. Bu sayede, kaygan yollarda ya da bozuk zeminde yol tutuş yeteneğinin yanı sıra sürüş güvenliğinizi de arttırır. Acil Durum Fren Desteği (EBA), gerekli durumlarda tam fren gücünün devreye girmesini sağlayarak, acil durumlarda durma mesafelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sert fren yapmanız gerektiğinde de Acil Fren Uyarı Lambaları sürekli olarak yanıp sönerek, arkadan gelen araçların sürücülerini olası bir tehlikeye karşı uyarır.
Elektro Hidrolik Direksiyon Sistemi (EHPAS)
Elektro Hidrolik Direksiyon (EHPAS), 2.0 litre Duratorq TDCi dizel motor ile birlikte sunulmaktadır. Sistem, virajlı yollar ya da park gibi özel koşulları kolaylıkla saptayıp, gereken hidrolik destek düzeyini hassas biçimde otomatik olarak uygular. Hız arttıkça direksiyon destek gereksinimi azalır, bu durumda EHPAS, daha iyi uyum ve yol tutuşu için otomatik olarak sertleşir.
 
AddThis