Ford Home
Konforu, rahatlığı ve kontrolü hissedin
Focus'u ilk sürüşünüzde, araçla aranızdaki uyumu ve bağı hemen hissedersiniz.
 
Ford Focus aracın temel düğmelerine ve ekran panellerine mükemmel bir erişim sağlayacak şekilde sürücüyü saran şık gösterge paneli ve orta konsoluyla son derece modern, kokpit tarzı bir iç bölüme sahip. Sürücüyü merkeze alan bu kokpit tasarımı sürücüye tam bir kontrol duygusu sağlıyor.
 
Alçak oturma pozisyonu ve parmaklarınızın ucundaki en son teknolojilerle, aracın içinde kendinizi çok rahat hissedeceksiniz.
Park yeri çok mu dar? Bırakın Focus kendisi park etsin
Otomatik Park Sistemi sizin için uygun olan park yerini bulmakla kalmıyor, aracınızı park etmenize de yardımcı oluyor.
Araçta yer alan sensörler sayesinde dar park yerlerine (aracın 1,2 katı) paralel park ederken, Ford Focus sizin için gerekli direksiyon manevralarını yapıyor, siz sadece frene ve gaza basıp vites değiştiriyorsunuz.
Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
Bu yeni özellik, Hız Kontrol Sistemiyle birlikte çalışarak, belirlenen hız sınırını korumanızı sağlar. Direksiyon simidi üzerinde, parmaklarınızın kolayca ulaşabileceği şekilde yer alan anahtarlar sayesinde, aracın üst hız sınırını belirlemek son derece kolaydır. Sistem sayesinde, farkında olmadan hızlanma kaygısından kurtulur, gözlerinizi hız göstergesine değil, yola odaklayabilirsiniz.
 
Ford Focus'un dinamik performansından faydalanmak istediğinizde de, yalnızca gaz pedalına sertçe basarak sistemi devre dışı bırakabilirsiniz.
Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS)
Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS), düşük hızda seyrederken ya da park ederken daha hafif ve kontrol edilebilir kalırken, yüksek hızlarda daha fazla kontrol için daha sağlam bir direksiyon hâkimiyeti sağlar. Sürekli çalışıp, enerji ve yakıt tüketen klasik elektrikli direksiyonların aksine Ford EPAS, yalnızca gerektiği zaman devreye girip, yakıt tasarrufu sağlar.
Dinamik Tork Kontrolü
Dinamik Tork Kontrolü, araç virajı alırken motor torkunun ön tekerlekler arasında dağılımını sürekli olarak dengeliyor ve daha iyi yol tutuşu sağlayarak virajlarda önden dışarı kayma eğilimini azaltıyor.
Sistem, otomobilin Elektronik Denge Programı (ESP) modülünü kullanarak çalışıyor ve aracı saniyede 100 kez sıklıkta izliyor. Otomobil virajdan çıkışta hızlanırken, sistem, ön iç tekerleğin ne zaman patinaj yapmaya başladığını algılıyor ve o tekerleğe hissedilmeyecek miktarda fren uyguluyor. Bu da tekerleğin patinaj yapmasını önlüyor ve motor torkunu daha fazla yol tutuşuna sahip dıştaki tekerleğe aktarıyor. Böylece çekişi ve direksiyon kontrolünü koruyor.
Ford Power Anahtarsız Çalıştırma Düğmesi
Artık aracınızı çalıştırmak için anahtar kullanmanıza gerek kalmadı! Yeni Ford Focus'ta motoru çalıştırmak için yapmanız gereken, çalıştırma düğmesi ve debriyaja (ya da otomatik modellerde fren pedalına) aynı anda basmak. Motor otomatik olarak devreye girer.
Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
Yolcunuz aracın içinde daha sıcak bir ortam ararken, siz serinlik mi istiyorsunuz? Çözüm? Titanium donanımında sunulan otomatik klima özelliği sayesinde, siz ve yanınızdaki yolcunuz, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Keşke hava koşullarını da ayarlamak bu kadar kolay olsaydı!
Estetik İç Aydınlatma
Estetik iç aydınlatma, Titanium modelinde standart olarak sunulan bir özelliktir ve geceleri kabininde hafif bir kırmızı ışık kullanılmasını sağlar. Bu sıcak ışık, başüstü konsolu, bardak tutucular, kapı kollarının çevresini ve ayak bölgesini aydınlatır. Opsiyonel olarak sunulan Multi-color estetik LED iç aydınlatma sayesinde, yedi renk ve farklı aydınlatma yoğunlukları arasından yapacağınız seçimle, iç hacimde ruh halinize uygun ortamı yaratabilirsiniz.
SYNC
Yeni Ford SYNC. Elleri serbest bırakan gelişmiş teknoloji
SYNC Ford’un araç içi etkileşimi arttıran Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol özelliğine sahip en yeni teknolojisidir. Ford SYNC’in sunduğu sesli kontrol özelliği sayesinde vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlar, cep telefonunuza gelen yazılı mesajları dinler ve önceden tanımlanmış metinleri sesli komutlar ile SMS olarak gönderebilirsiniz. SYNC ile USB ya da MP3 aygıtından müzik çalabilir, Bluetooth uyumlu cep telefonunuzdan sisteme müzik aktarabilirsiniz. Ford’un yenilikçi SYNC sisteminin sunduğu Ford Acil Durum Yardımı, hava yastıklarının açılmasına ya da yakıt akışının kesilmesine neden olan bir kazada Bluetooth ile bağlı cep telefonunuzu kullanarak 112 Acil Yardım servisini otomatik olarak arayarak kaza yerinin GPS koordinatlarını acil durum birimlerine bildirmekte ve acil yardım birimleri ile araç içerisindekiler arasında telefon görüşmesi de sağlanmaktadır.
MP3 ve USB bağlantısı
Focus'ta bulunan USB girişiyle, Bluetooth® özelliğine sahip olmayan aygıtları da aracınıza bağlayabilirsiniz. Böylece bellek çubuğundaki ya da MP3 çalarınızdaki müzikleri aracın ses sisteminden dinleyebilirisniz.
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.
Yağmur Sensörü
Ford Focus'ta bulunan yağmur sensörü, ön cama düşen ilk yağmur damlasıyla silecekleri otomatik olarak çalıştırır. Yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayan sistem 6 farklı hızda çalışır. Son derece kullanışlı olan bu özellik, zorlu sürüş koşullarında dikkatinizi sadece yola vermenize yardımcı olur.
Isıtmalı Ön Cam
Aracınızın ön camında oluşan buzu temizleme zahmetine son! Düğmeye basın, Yeni Ford Focus, camdaki buzu ya da karı temizlesin. Sabah ayazında insanın içini ısıtan harika bir fikir!
Elektrikli Katlanır Yan Aynalar
Akıllıca tasarlanan özelliklerden bir olan elektrikli katlanan yan aynalar, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak katlanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.
Ford Kolay Yakıt Sistemi
Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak hemen hemen olanaksızdır, çünkü sistem, yakıt pompa uçları arasındaki farkı algılayarak, yanlış pompa ucunun depoya girmesini engelleyecektir. Kapaksız yakıt deposu sayesinde de, kirli yakıt kapaklarını ellemeye gerek kalmaz
 
AddThis
Focus Otomatik Park Sistemi sizin için uygun! icon icon EcoBoost: 1.6 TDCi ve düşük yakıt tüketimi! icon