Ford Home
Üstün performans ve yakıt ekonomisi
Ford Fiesta sunduğu yüksek teknoloji yanında %10’a varan oranda daha iyi yakıt tüketimi sunan yeni motor (EcoBoost, Tdci dizel, benzinli) /şanzıman (manuel, powershift) seçenekleri ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor.
Yeni Fiesta'da güç ve yakıt ekonomisi arasında tercih yapmak zorunda kalmazsınız.
Ödüllü 1.0i EcoBoost motor PowerShift otomatik şanzıman ile buluştu!
Sahip olduğu direkt enjeksiyon, çift kam mili zamanlaması ve turboşarj teknolojileri ile her koşulda sürücüsüne üstün sürüş performansı sunan "2012 & 2013 yılın motoru" ödüllü 1.0 litre EcoBoost motor, 2014 model yılı ile birlikte yeni Fiesta ürün gamında, 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman seçeneği ile sunulmaya başladı. Segmentinin en düşük hacimli motoru konumundaki 3 silindirli 1.0 litre 100PS EcoBoost motor, ortalamada 4,9 litre yakıt tüketimi ile üstün yakıt ekonomisi ve performansı kullanıcılarına bir arada sunuyor.
Son derece verimli 1.5 litre dizel motor
Yeni Fiesta'da sunulan 1.5 TDCi dizel motor 75PS güç üretiyor. Ortalama 3.7l/100km'lik yakıt tüketimini 98g/km karbondioksit emisyonu ile sağlayan motor son derece çevreci.
Vites geçişlerini hissetirmeyen PowerShift otomatik şanzıman
Otomatik şanzımanın rahatlığı ile manuel şanzımanın performansını sunan altı ileri vitesli, çift kavramaya sahip PowerShift otomatik şanzıman bir sonraki vitesi otomatik olarak seçerek, güç kaybı yaşamadan pürüzsüz vites geçişleri sağlar. PowerShift otomatik şanzıman hızlı, pürüzsüz vites geçişleriyle daha akıcı, daha zevkli sürüş sağlamanın yanı sıra konvansiyonel (tork konvertörlü) otomatik vitesli şanzımanlara kıyasla daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük karbondioksit emisyonun elde edilmesine yardımcı olur. 1.0 litre 100PS ve 1.6 litre 105PS benzinli motorlar ile sunulmaktadır.
Ekonomik 5 ileri vitesli manuel şanzıman
1.4 litre ve 1.0 litre EcoBoost benzinli motorlar ile 1.5 litre dizel motor her türlü yol koşulunda üstün performans sunmak üzere özenle ayarlanmış 5 ileri vitesli manuel şanzımana sahiptir.
Fiesta'nın yakıt tasarrufu sağlayan teknolojileriyle daha düşük emisyon düzeyleri elde edecek, kullanım maliyetlerinizi düşüreceksiniz.
Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan EcoMode bilgi sistemi
Yenilikçi Ford EcoMode sistemi, sürüş davranışlarınızın yakıt tüketiminize etkisini sürekli olarak değerlendirir. Hız, vites değiştirme, fren yapma gibi alışkanlıklarınızı, ayrıca kısa ve uzun yolculuk sıklığınızı analiz eder. Bu akıllı yazılım, nasıl daha fazla yakıt tasarrufu elde edebileceğiniz hakkında size önerilerde bulunur.
Akünüzü şarj etmenin daha verimli yolu
Geleneksel sistemlerin aksine, Akıllı Şarj Sistemi aküyü yalnız gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu özelliğiyle daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük emisyon düzeyi elde etmenize yardımcı olabilir.
Yakıtı verimli kullanan vites geçişleri için Vites Arttırma İkazı
Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha ekonomik olmasına yardımcı olan basit ve etkili bir yöntemdir.
Ford Fiesta EcoBoost Motor icon Otomatik Start Stop icon Ford Fiesta Geliştirilmiş Sürüş Dinamikleri icon